Apartmány Avalanche
CZ PL
<p style='margin:5px;'><b>Apartmány Avalanche</b> –  krásné ubytování v okouzlující krajině přímo pod Pradědem</p> <p style='margin:5px;'><b>Praděd</b> - blízká dominanta, nejvýše položené zimní středisko v Jeseníkách</p> <p style='margin:5px;'><b>Apartmány Avalanche</b> –  skvělé zázemí pro příjemně strávenou dovolenou </p> <p style='margin:5px;'><b>Apartmány Avalanche</b> –  krásné ubytování v okouzlující krajině přímo pod Pradědem</p>
Lyžování
Turistika
Kolo
Aquaparky
Kontakt

tel.: +420 739 366 896
e-mail:
rodinne-apartmany@seznam.cz

Koupání v Jeseníkách

V blízkém okolí Apartmánů Avalanche se nachází hned několik zajímavých lokalit vhodných ke koupání. Z nejbližších lokalit Vám Můžeme doporučit například tyto:

Vodní nádrž Slezská Harta

Slezská Harta je vhodnou a krásnou lokalitou jak pro koupání, tak pro provozování jachtingu. Podle rozlohy se jedná o devátou největší přehradní nádrž v České republice. Součástí přehrady je i malá vodní elektrárna.

Přehradní nádrž Slezská Harta se nachází jihovýchodně od Bruntálu a je jedním z největších turistických lákadel a rybářským rájem s možností vodních sportů. Tuto nádrž můžete probádat z několika přístavů, jízdou na kole nebo pěšky. Navštívit můžete vyhaslé sopky Velký Roudný a Malý Roudný, které patří ke skupině nejmladších vulkánů v ČR. V blízkosti přehrady se nachází Venušina sopka, Uhlířský Vrch nad Bruntálem a sopečný útvar lávové proudy v Mezině. Díky nádherné scenérii se místo dočkalo také natáčení velkofilmu Johanka z Arku. Okolí Slezské Harty je krásnou destinací pro rodinné výlety po přírodě s možností využití cyklostezky.

Přírodní koupaliště – Rýmařov (Edrovice)

Jedná se přírodní koupání v rybníce v příjemném prostředí na západním kraji města Rýmařov. Pláže jsou travnaté s pozvolným vstupem do vody. Okolí rybníka je vhodné pro pěší procházky nebo výlety na kole.

Městské koupaliště Bruntál

Toto koupaliště najdeme v sadech v centru města Bruntál. Hlavní bazén koupaliště má rozměry 33× 15 metrů a hloubku od 1,2 do 1,9 metrů. Brouzdaliště pro malé děti má rozměry 15×15 metrů. V areálu bazénu lze zapůjčit lehátko a samozřejmostí je i možnost nákupu občerstvení. Zbývá jen popřát hezké a slunečné počasí.

Termální koupaliště Velké losiny

Velmi pěkné koupaliště ve Velkých Losinách s termální sirnou vodou, která příznivě působí na pohybové nervové, respirační, kožní a oběhové nemoci. V areálu koupaliště se nachází dva bazény – malý dětský bazén a plavecký bazén. Přímo v areálu koupaliště má zastávku i lázeňky vláček.

Městské koupaliště Jeseník

Koupaliště v Jeseníku se může pochlubit velkým 50 metrů dlouhým bazénem, dětským brouzdalištěm a skluzavkou. Dále v areálu naleznete restauraci s terasou, bufet, fitness centrum, saunu a další zajímavé atrakce. Koupaliště prošlo v roce 1997 rekonstrukcí.

Pokud Vám nebude přát slunné počasí, vřele doporučujeme návštěvu města Jeseníku. Je to velice pěkné lázeňské město, kterému se říká „perla Jesenicka“. Chloubou města jsou Priessnitzovi lázně, které jsou vyhlášené po celé České republice pro svoje kvalitní služby, krásné prostředí a mimořádně čistý horský vzduch.

Venkovní bazén ve Zlatých horách

Klasický venkovní bazén, koupaliště o rozměrech 25×11 metrů. V okolí bazénu je rozsáhlá travnatá plocha vhodná na opalování. Doporučujeme i návštěvu města Zlaté Hory a nedalekého Rejvízu.

Tip: Na stránkách www.jesenik.org naleznete další zajímavé vodní plochy (lomy a rybníky) na území Jesenicka.