Apartmány Avalanche
CZ PL
<p style='margin:5px;'><b>Apartmány Avalanche</b> – krásné ubytování v okouzlující krajině přímo pod Pradědem</p> <p style='margin:5px;'><b>Praděd</b> - blízká dominanta, nejvýše položené zimní středisko v Jeseníkách</p> <p style='margin:5px;'><b>Apartmány Avalanche</b> – skvělé zázemí pro příjemně strávenou dovolenou </p> <p style='margin:5px;'><b>Apartmány Avalanche</b> – krásné ubytování v okouzlující krajině přímo pod Pradědem</p>
Lyžování
Turistika
Kolo
Aquaparky
Kontakt

tel.: +420 739 366 896
e-mail:
rodinne-apartmany@seznam.cz

Cykloturistika v okolí Apartmánů Avalanche

Přímo z Dolní Moravice můžete navázat na dvě cyklotrasy s číselným označením 553 a 6142. Obě tyto trasy, spolu s dalšími, lze kombinovat a vytvořit tak cyklistický okruh, který má svůj start i cíl v Dolní Moravici.

 1. Trasa č. 553 Dolní Moravice – Rýmařov (č. 6077) – Ždárský potok
   – (č. 6145) Nová Ves – Dolní Moravice
 2. Trasa č. 6145 Dolní Moravice – Nová Ves (č. 6077) Karlov, Malá Morávka (č. 553) – Dolní Moravice

Vřesová studánka

Ovčárna – Rozcestí Praděd – Švýcárna – Červenohorské sedlo – Vřesová Studánka a zpět

 • Délka: 31 km
 • Náročnost: střední

Vřesová studánka je pramen na jižním úbočí Červené hory na hlavním hřebenu Jeseníků ve výšce 1290 metrů na mořem. Z tohoto místa je velmi hezký výhledy na severně se rozkládající Keprník, na blízký vrchol Vozky a na Spálený vrch.

Holčovice

Holčovice – Karlovice – Malá Morávka – Světlá hora – Karlovice

 • Délka: 55 km
 • Náročnost: středně těžká

Rešovské vodopády

Rýmařov – Slunečná – Sovinec – Rešovské vodopády – Rýmařov

 • Délka: 79 km
 • Náročnost: středně těžká

Rešovské vodopády se nacházejí na v horním toku říčky Hunty, 8 km od města Rýmařov. Přírodní scenérie dosáhnete po cca 2 km dlouhé procházce ze startovního místa, hospůdky v Rešovské vesničce. Ríčka Huntava v místech kaňonovitého údolí vytváří řadu kaskád a vodopádů, které jsou ke shlédnutí po lehkém výstupu řady schůdků a skalnatých masívů. Pod vodopády kdysi pracoval vodní mlýn.


Vzdálenost: 27 km, kromě naznačené trasy můžete k vodopádům také autem či busem (30 min autem směr Rýmařov (445), směr Horní město (370), v obci Skály odbočit vlevo na Rešov), neexistuje bus/vlak spojení přímo do vsi Rešov, nejbližší autobusová zastávka v Horním městě (odtud 4 km pěšky do Rešova)

Turistické značení: červené

Cyklistické výlety v okolí Harty

V okolí Slezské Harty lze podniknout množství výletů na kole s krásnými výhledy do krajiny, které dotváří nedaleký hřeben Hrubého Jeseníku. Bližší informace podrobnost k jednotlivým stezkám naleznete na www.slezskaharta.eu.


Tip: Pro další vyčerpávající informace ohledně cyklostezek v Jeseníkách doporučujeme navštívit stránky www.jeseniky.net.